Paylaşım : BGR Filo    30.05.2020 0 Yorum

Yıllık Araç Kiralama İçin En İyi Firma


Araç kiralama, belirli bir süre için kilometre ve aylık ödemeler kapsamında şirketinize sağlayabileceğiniz avantajlı bir tercihtir. Araç kiralamak için şahıslar başvuru yapabileceği gibi işletmeler de başvuru yaparak daha avantajlı bir yolu tercih edebilir. Yıllık araç kiralama ile yatırım riski ve satın alma maliyetiniz olmadan; arazi araçları, ticari araçlar ve ekonomik araçlar kiralayabilirsiniz.

Filo Kiralama Nedir?

Filo kiralama belirli bir süre için kiralamış olduğunuz aracın aylık ödemeler kapsamında işletmenize tahsis edilmesidir. Bugün, birçok işletme pazarlama, satış ve lojistik için binek araçlara ihtiyaç duyuyor. İhtiyaç duyulan araçların bir anda finansal edilmesi zor olabildiği gibi yatırım riski ve maliyeti açısından da işletmeler için avantajlı değildir. Araç kiralama ise işletmelerin ihtiyaç duydukları araçları alabilecekleri finansal olarak karlı bir tercihtir.

Filo kiralama ile size düşen yalnızca aracınıza yakıt olmak olacaktır. İkinci el değer kaybı ve amortisman giderleri gibi giderlerin tümü firmaya ait olacağı için araç kiralama riski yok denecek kadar azdır. Filo kiralama sadece işletmelerin araç ihtiyacı için başvuru yapabileceğiniz bir tercih değildir. Dilerseniz bireysel olarak da başvuru yapabilir ve ihtiyacınız olan araçları daha karlı alabilirsiniz.

Araç Satın Almak Mı Kiralamak Mı?

Araç satın almak ve kiralamak arasında kaldıysanız hangisinin daha avantajlı olacağını merak ediyor olabilirsiniz. Satın aldığınız araçlarda yatırım riski söz konusudur. İkinci el değer kaybı, satın alma maliyetleri, periyodik bakım vergileri, trafik sigortası, kasko, amortisman giderleri gibi birçok gideriniz olacaktır. Satın almak için göz almanız giderleri işletmelerde ihtiyaç duyulan araçlar için temin etmeniz finansal açıdan karlı bir yaklaşım değildir.

Araç kiralama konusunda ise araçların bakım giderleri, sigorta giderleri ve satın alma gibi maliyetlerin tamamının firmaya ait olması sizin açınızdan oldukça karlı bir finansal yaklaşım olacaktır. Bununla birlikte araç kiralamanın riskleri de yok denecek kadar azdır. Araç kiralamanız halinde üzerinize sadece yakıt giderlerini karşılamanız yeterlidir.

Uzun Dönem Ticari Araç Kiralama

Gelişen araç kiralama hizmetleri kapsamında tercih edebileceğiniz araçların çeşitliliği de artmaktadır. Araç kiralama günlük ve aylık yapılabildiği gibi uzun dönem için de yapılmaktadır. İşletmelerinizde ihtiyaç duyacağınız araçları satın almanız maliyetleri fazla olacağı için mümkün değildir. Ancak uzun dönem araç kiralama hizmeti ile ihtiyaç duyabileceğiniz tüm araçları bulabilir ve belirli bir süre için anlaşma yapabilirsiniz. Ticari araç kiralayarak araçların muayene, kasko gibi giderlerine ek ücret ödemeden karlı bir tercih yapmış olursunuz.

Araç Kiralama Avantajları

Günümüzde işletmelerin ihtiyaç duydukları araçların hepsini satın alması zor ve finansal olarak karlı bir fikir değildir. Bu nedenle yıllık araç kiralama hizmeti ile işletmeler araç ihtiyaçlarını giderdikleri gibi satın alma maliyetleri ve yatırım riski gibi durumlar söz konusu olmadan daha avantajlı bir tercih yapmaktadır.

Araç kiralama gelişen hizmetler kapsamında Türkiye’nin her yerine verilen bir hizmet haline gelmiştir. Tercih edeceğiniz araçların markaları ve modelleri fark etmeden teslim ediliyor. Aynı zamanda ticari araç, arazi aracı ve ekonomik araçlar gibi alternatifler de sunuluyor. Bugün hem işletmeler hem de bireylerin tercih edecekleri araçların satın alma maliyetlerinin yüksek olması, bakım giderleri, kasko giderleri gibi birçok durum söz konusudur.

Yıllık araç kiralama; araçların satın alma maliyetinin olmaması ve muayene giderleri gibi ödemelerin olmaması açısından finansal olarak avantajlıdır. Aynı zamanda lastik, kasko ve periyodik bakımlar için de ek ücret ödemeden aracınızı kullanabilirsiniz. Araç kiralama avantajlarından biri de araç filonuzun operasyonel işlerine zaman ayırmak zorunda kalmamanızdır.

Araç Kiralamada Kilometre Sınırı Var Mı?

Araç kiralama belirli bir süre için yakı giderlerini üstlenmeniz ve istediğiniz aracı uzun dönem kullanabilmeniz anlamına geliyor. Araç kiralarken sizin tercihlerinize göre marka ve model fark etmeden araçlar teslim edilmektedir. Araç kiralamak için yapılan sözleşmede kilometre sınırını da siz belirleyebilirsiniz. Sözleşmede belirlemiş olduğunuz kilometre sınırı aşmanız halinde aşım ücreti ödemeniz gerekir.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*