Paylaşım : BGR Filo    10.05.2020 0 Yorum

Uzun Dönem Ticari Araç Kiralama Artıları


2019 yılından önce yasak olan Uzun dönem kiralama sistemi, 2019’dan sonra yasallaştı. Bu yasallaşmanın ardından ise birçok işletmenin daha rahat büyümesi ve sermayelerini daha rahat oluşturabildikleri gözlemlenmiştir. Bu yüzden uzun dönem ticari araç kiralama artıları gündeme taşındı.

Sermayenizi Daha Rahat Yönetin

Uzun dönem kiralama sisteminin yasallaşması ile birçok işletme sahibi sermayelerini yönetme konusunda daha da rahatladı. Bundan önce işletmeler sürekli sermayelerinin bir kısmını araç satın almaya da ayırıyordu. Fakat uzun dönem ticari araç kiralamanın serbestleşmesi ile birlikte birçok firma satın alma işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmıyor.

Zamandan Tasarruf Edin

Uzun dönem ticari araç kiralama artıları konusunun en önemli noktalarından bir tanesine gelmiş bulunuyoruz. Birçok işletmenin en değerli terimi zamandır. Atalarımız, vakit nakittir diye boşuna söylememiş. Firmanıza araç satın aldığınız taktirde bu araçların yoğunluğuna göre doğru orantıda yoğun zaman harcamak zorunda kalacaksınız. 20 adet ticari aracınızın olduğunu düşünürsek, tüm bu araçların bakımları, servisleri, muayeneleri ve vergileri ile bizzat ilgilenmek zorunda kalıyordunuz. Artık uzun dönem kiralama sistemi ile birlikte tüm bu uğraşları sizin yerinize başkaları üstlenmekte. Sizin yapmanız gereken tek şey, firmanıza dahil etmiş olduğunuz filolara yakıt yüklemek ve işlerinizi yürütmek.

Sürekli Geliştirir

Uzun dönem ticari araç kiralama artıları konusunun bir diğer önemli noktası ise, sürekli bir gelişim sirkülasyonu içerisinde olmasıdır. Firmanıza satın aldığınız araçların bir zaman sonra ihtiyaçlarınızı karşılamama durumunda yeni araçlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Elinizdeki araçlar yerine yeni araçlar temin etmek için eski araçlarınızı elden çıkartmak zorunda kalabilirsiniz. Günün şartları gereği elden çıkartmak istediğiniz araçları sattığınız zaman zarara bile girebilirsiniz. Fakat uzun dönem kiralama yöntemini tercih ettiğiniz taktirde hiçbir zaman zarara girmezsiniz. Sadece biraz daha fazla ücret ödeyerek firmanıza kazandırmak istediğiniz üst model araçlara sahip olabilirsiniz.

Mental Gücünüze Destek Verir

Uzun dönem araç kiralama artıları, sadece size maddi kazanımlar sunmaz. Bu işin manevi sonuçları da vardır. İşletmelerinizi büyütme açısında en önemli nokta düşünmektir. İyi bir düşünme sistemi ile işletmeniz adına daha rahat kararlar alabilirsiniz. Uzun dönem kiralama sistemlerine başvurmanız, sizi mental açıdan çok fazla rahatlatacaktır. İlgilenecekleriniz ve düşünecekleriniz arasında, işletmelerinizin filoları olmayacaktır. Biz BGR Filo olarak, siz daha farklı gelişimlere kafa yorun diye, filolarınız ile ilgili tüm her şeyi biz düşünüyoruz.

En Büyük Firmaların Tercihi Kiralamak

Dünya piyasasında büyük işlere imza atmış birçok şirketin ortak tercihlerinden bir tanesi de uzun dönem kiralama sistemlerine başvurmaktır. eBbay, Aliexpress, Amazon, Alibaba, Google, Facebook, Apple gibi şirketlerin piyasa değerleri 50 Milyar doların üstünde. Tüm bu şirketlerin en büyük ortak noktası kendi bünyelerinde araç bulundurmak yerine araç kiralamalarıdır.  Bu tür dünya piyasasına hakim olmayı başarabilmiş şirketlerin kullanmış oldukları yöntemleri örnek almak, sanıyoruz ki yanlış olmayacaktır. Mantıklı kararlar vermek firmaların büyümesindeki en temel etkendir. Bu yüzden BGR Filo olarak bizim sizlere yardımcı olabileceğimiz konu Filo ağınız. Amacımız hem ülkemize hem firmalarımıza destek olmak. Bugüne kadar BGR Filo olarak sadece şirketlere kiralama hizmeti veriyorduk. Anca kendi arge ekibimizin üstünde çalıştığı bir Application ile bireysel kullanıcılara da kiralama hizmetini sunacağız. Bu sayede Türkiye’de kiralama sistemini en üst seviyelere çıkartarak, herkesin rahat rahat bu işlemleri yapabilmesini amaçlıyoruz. Tercihiniz ne olursa olsun, iyi bir kiralama firması ile çalışmak hem size hem de firmanıza çok büyük artılar katacaktır. Uzun dönem ticari araç kiralamadan önce izlemeniz gereken yollar var. Kısaca bu yolları sizler için listeleyelim istedik.

  • Hangi tip araç türüne ihtiyacınız var karar verin.
  • Kaç adet araç filosuna ihtiyacınız olduğuna karar verin.
  • Filo kiralama hizmeti sunan firmaları araştırın.
  • Filo kiralama hizmeti veren firmaların misyon ve vizyonlarına bakın.
  • Fiyat karşılaştırmaları yapın.
  • Filo kiralama firmasının ülke içindeki ulaşılabilirliğine dikkat edin.

Listelediğimiz noktalara dikkat ederseniz doğru bir seçim yapmış olursunuz. Biz BGR Filo olarak listelediğimiz tüm bu noktalardan oldukça iddialıyız ve sizler için varız.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*