Paylaşım : BGR Filo    31.05.2020 0 Yorum

Şirket Aracının Kiralık Olmasının Artıları Neler?


Şirketler araç ihtiyaçlarını karşılamak için satılık ile kiralık alternatiflerini göz önünde bulundurur. En avantajlı geleni tercih etmeye özen gösterir. Bu aşamada kiralık olanların avantajları dikkat çeker. Ve şirket sahiplerinin tercihi de bu yönde olur. Şöyle ki:

 • Başta ekonomik açıdan tasarruf sağlamak için temin edilir.
 • Zamandan tasarrufu mümkün kıldığı için öne çıkmıştır.

Yıllık araç kiralama imkanları dahilinde pek çok açıdan avantajlı olmanız söz konusudur. Başta artıları dikkate alanlar seçimini bu yönde yaparak konfor sağlıyor. Bunun için de BGR Filo ile iletişime geçiliyor. Öyle ki hem hızlı hem de uygun fiyatlardan araç kiralamanın adresi olarak öne çıkmıştır.

Satılık – Kiralık Araç Arasındaki Farklar

Yıllık araç kiralama satılık olandan ziyade ciddi avantajlara sahiptir. Başta aralarında ki farkları göz önünde bulunduranlar bunu anlayacaktır. İlk etapta fiyat farklılıkları dikkatlerden kaçmıyor. Örnek vermek gerekirse:

-Satılık: Şirkete uygun olan araçları seçenler günümüz zamları ile ciddi fiyat aralıkları ile karşı karşıya kalacaktır. İkinci el satın almak isteyenler de aynı fiyatlar ve üstüne ikinci el sıkıntıları ile karşılaşabilmekte.

-Kiralık: Kullandığınız kadar araç bedelini temin etmeniz beklenir. 12, 24 ya da 36 gibi uzun dönem kiralama imkanlarından faydalanmanız mümkün olacaktır. Ve son derece makul fiyatlardan kiralama gerçekleşir, şirket öz sermayesi koruma altına alınır.

Kiralık Araçlarda Masraf Var Mı?

Yine bir diğer avantajın masraflar olduğu açık durumda. Yani yıllık araç kiralama neticesinde masraflardan uzak kalmanız söz konusudur. Mesela yıllık bakım masrafları bunlar arasında boy gösterir. Kiralama yapanların masraf ödemelerine maruz kalması mümkün değil. Haricinde:

 • Vergilerin de yine kiralama şirketi tarafından ödenmesi sağlanır.
 • Kasko masraflarından muaf olmanız esas alınır.

Lastik, bakım, muayene ya da buna benzer pek çok ek masraf tarih olacaktır. Neticesinde şirket sermayesini tasarruflu bir şekilde kullanmak isteyenler bu yönde tercihte bulunuyor. Satın almak yerine kiralama avantajlarından faydalanmak en doğrusu olacaktır. Gerek bütçe gerekse zaman açısından tasarruf sağlamak için tercihinizi bu yönde yapmanızda fayda var.

Kiralık Araç Çeşitliliği Nasıl?

Bir diğer avantajın çeşitlilik olduğunu belirtmek gerek. Şöyle ki satın alınan aracı sürekli olarak kullanır ve ihtiyaçlar üzerine temin edersiniz. Ancak kiralamada bir yıl başka diğer yıl başka olacak şekilde araçları kullanmanız mümkün olacaktır.

Birden fazla aracı denemek isteyenler bu yönde tercihte bulunabilir. Yıllık araç kiralama tek tip araca bağlı olmanızı engeller. Sözleşmenize göre araç değişikliğine gitme şansını elde edersiniz. Birkaç aracı denemeniz ve keyifli sürüş imkanlarından faydalanmanız mümkün olacaktır. Görüldüğü üzere sıralanan birden fazla faydaya sahiptir.

Kiralanan Araçların Temel Özellikleri

Yıllık araç kiralama adına sıralanan modeller için ayrı özellikler gözler önüne serilir. Mesela motor 0.9 ya da 1.3 şeklinde ifade edilir. Motor ile güç performansı üzerinden tercihinizi yapmanız beklenir. Bunların yanı sıra dikkate alınan diğer hususlar da şöyle:

 • Dizel veya benzinli olarak yakıt tercihinde bulunmanız beklenir.
 • Sedan, hatchback ve ticari kasa alternatifleri sıralanır.
 • Otomatik ve manuel vites özelliklerine yer verilmiştir.

Bu hususlara bağlı olarak tercihte bulunmanız uzun sürmez. Hepsine dair marka ve model paylaşımlarına da imza atılmıştır. Örnek vermek gerekirse:

 • Renualt Megane
 • Dacia Duster
 • VW Golf vb.

Orta, lüks ya da ekonomik sınıflara göre hepsinin sıralanması dikkatlerden kaçmıyor. Hal böyle olunca araç kiralamak isteyenlerin işi uzun sürmez. Hızlı bir şekilde tercihte bulunmaları ve rezervasyona geçmeleri mümkün olacaktır.

Yıllık Araç Kiralama İşlemleri

Merkez ofise gelenler sözleşmeler ile karşılanır ve kısa sürede anlaşma sağlanır. Haricinde isteyenler iletişime geçerek rezervasyon imkanlarından faydalanabilir. Bunun için:

 • Çağrı merkezi üzerinden 7/24 iletişime geçilebilir.
 • E-mail yoluyla taleplerinizi sıralamaya başlayabilirsiniz.

BGR Filo rezervasyon formunu gözler önüne sermiştir. İsteyenler bu yönde de tercihte bulunabilir. İlgilendiği aracı ifade edenler form üzerinden bilgilerini sıralamalı. Mesela kimlik numarası ve mail adresi gibi hususlar üzerine başvurular alınır ve kısa sürede iletişime geçilir.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*