Paylaşım : BGR Filo    11.05.2020 0 Yorum

Kurumsal Filo Kiralama


Araç kiralama konusu günümüzde en önemli konulardan bir tanesidir. Eğer şahsınıza ait bir aracınız yoksa ve bir araca ihtiyacınız varsa Kurumsal Filo Kiralama hizmeti veren profesyonel bir şirketle çalışmanız çok önemlidir. İhtiyaçlarınız dahilinde sizi mağdur etmeyecek bir firma ile çalışmak kafanızın rahat olmasına da vesile olacaktır. Türkiye’de hem işletmelere hem de şahıslara özel Kurumsal araç kiralama hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Şimdi kurumsal filo kiralama yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken şartlara bakalım.

Yaş Çok Önemli

Kurumsal araç kiralama yöntemine başvurmayı tercih ettiniz. İlk önce sahip olmanız gereken bir yaş var. Bu yaş 21’dir. Eğer 21 yaşını doldurmamışsanız Kurumsal araç kiralama yönteminden yararlanamazsınız. Orta ve üst sınıf araç diye nitelendirdiğimiz araçları tercih etmek istiyorsanız alt yaş sınırı 25’tir. Eğer tercihlerinizi lüks ve büyük araçlardan yana kullanmak istiyorsanız sahip olmanız gereken yaş alt sınırı 28’dir.

Ehliyet Süreniz

Her durumda ve her koşulda Kurumsal araç kiralama hizmeti veren şirketlerden yararlanamayabilirsiniz. Örneğin ehliyetiniz. Eğer tercih etmek istediğiniz filo sınıfı, ekonomik sınıf, orta sınıf ya da üst sınıflardan bir tanesi ise en az 2 yıllık bir ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Eğer tercih etmek istediğiniz araç sınıf lüks ve büyük araçlardan yana olacaksa, ehliyetiniz en az 3 yıllık olmalıdır.

Kilometre Sınırına Dikkat Edin

Kurumsal Filo kiralama şirketleri ile anlaşma yapmadan önce, kiralamak istediğiniz araçla ilgili kilometre anlaşmasına da bakın. Eğer sınırsız kilometre olarak belirtilen araçlardan bir tanesini kiralarsanız herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmazsınız. Belli bir kilometre sınırı olan araçları kiralarsanız eğer, sözleşmede araç için belirtilen kilometre sınırını aşmanız halinde, kilometre başına 50 kuruşluk bir ek ücret ödemeniz gerekebilir. Bir sürpriz ille karşı karşıya kalmak istemiyorsanız bu konuya da oldukça dikkat edin.

Depozit ve Provizyon’a Dikkat

Kurumsal araç kiralama hizmeti veren firmalar, tedbir gereği aracı kiraladığı müşterinin kredi kartına provizyon adı verilen bir işlem uygularlar. Bu işlemin yapılmasının sebebi ise araç kullanan kişi tarafından ortaya çıkabilecek sorunları en aza indirgemek. Örneğin trafik cezaları, park cezaları, eksik yakıt gibi durumlarda ortaya çıkan hukuki yaptırımları önlemek. Belirli bir tutar kredi kartınız üstünde bloke edilir. Bu işlemin de gerçekleşebilmesi için en az 6 aylık bir kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir.

Kasko ve Sigorta

Kasko ve sigorta her zaman geçerli olan bir terim değildir. Her araç kiraladığınız firmanın, kiralanan araçlar üstünde kasko ve sigortasının olması zorunludur. Fakat Kurumsal araç kiralama hizmetinden yararlanan kişilerden kaynaklanan bazı durumlarda kasko ve sigorta geçerli olmayabilir. Örneğin alkollü bir şekilde kaza yapılırsa kasko ve sigorta devre dışı kalır. Sigortanın bu durumlarda geçerli olabilmesi için alkol raporlarının hemen tutulması ve en geç 48 saat içinde, araç kiralama hizmeti veren firmaları aracın iade edilmesi gerekir.

Gözünüz Yakıtta Olsun

Kurumsal araç kiralama hizmeti veren firmalardan aracınızı teslim aldığınızda bakmanız gereken ilk yer yakıt deposudur. Kiralamış olduğunuz aracın, size teslim edilirken yakıt deposu ne kadar doluysa, siz de aracı firmaya teslim ederken aynı yakıt ile teslim etmeniz gerekmektedir.

İptal İşlemlerinde Ek Ücret Var mı?

Kurumsal Filo kiralama hizmeti veren firmalar, aynı gün içinde yaptığınız iptal seçeneğinden bir ücret talep etmeyebilir. Bu Kurumsal araç kiralama hizmeti veren firmanın insiyatifinde olan bir konudur.

Araç Kiralama Fiyatları

Bu başlık en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. Araç kiralamak isteyenlerin en dikkat etmesi gereken de bir konudur. Araç kiralama fiyatları rekabet ortamına göre şekillenir. Bu yüzden tam olarak bir fiyat listesini çıkartmak mümkün değildir. Eğer araç kiralama gibi bir düşünceniz varsa hem fiyat konusunda iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir hem de araç kiralama hizmeti veren firmanın misyon ve vizyonlarına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Unutmayın ki şirketler sizin isteklerinize göre hareket etmeli ve sizleri her şekilde memnun etmeli. Biz BGR Filo olarak tüm misyonlarımızı bu çerçeve dahilinde ilerletiyoruz. Önceliğimiz müşterilerimizin memnuniyeti ve güveninden yana.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*