Paylaşım : BGR Filo    21.05.2020 0 Yorum

Kiraladığım Aracı Nereden Teslim Alacağım?


Ulaşım ihtiyaçlarının giderilmesi için üretilen araç kiralama uygulaması gün yayın olarak tercih edilmektedir. İstediğiniz yerden kolaylık kiralayabileceğiniz araçları internetten öğrenebilir ve tercihleriniz sonucunda fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Araç kiralama ulaşım ihtiyaçlarının giderilmesi için sunulan avantajlı bir çözümdür. Araç kiralama firmalarının bünyesinde tercih etmek isteyeceğiniz araçları bulabilirsiniz. Arazi araçları, ekonomik araçlar, lüks araçlar ya da ticari araçlar kiralayabilirsiniz. Kiralamak için yapmanız gereken işlemler vardır.

Öncelikle kaç adet araca ihtiyaç duyduğunuzu ve nasıl bir hizmet almak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Sunulan hizmetler arasında VIP araçlar, şoförlü araçlar gibi alternatifler vardır. Bu hizmetler kapsamında ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra ne kadar süreliğine kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Aylık veya yıllık araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Araç kiralamak için tercih edebileceğiniz marka ve modellerin hepsinde firma bünyesinde bulabilirsiniz. Seçeceğiniz markalara ve modellere göre teslim yapılmaktadır.

Araç kiralamanız için sağlamanız gereken şartlar vardır. Sürücü yasaları kapsamında ehliyetiniz olması ve araç sınıflarına göre yaş şartlarını sağlaması gerekir. Aynı zamanda en az 2 yıllık ehliyete sahip olmalısınız. Kiralama şartlarını sağlıyorsanız gereken evrakları hazırladıktan sonra aracınızı kiralayabilirsiniz.

Kiralama için istenen evraklar arasında nüfus cüzdanı ve kredi kartı gibi evraklar yer alıyor. Evrakların istenmesinin sebebi aracı kullanacak olan kişinin teyit edilmesi açısından önemlidir. Kredi kartı ise sigorta kapsamında olmayan cezaların ödenmesi için gerekiyor.

İnternetten Rezervasyon Yapılır Mı?

Araç kiralama bugün Türkiye’nin her yerinden hizmet veriyor. Oldukça yayın bir hizmet olan araç kiralama ulaşım ihtiyaçlarının giderilmesi için avantajlı çözümler sunmaktadır. Satın alma maliyetlerinin olmaması ve yatırım riski olmaması açısından hem kurumlar hem de bireyler için oldukça avantajlıdır. Araç kiralama hizmeti kapsamında araçların bakım ve onarım giderleri de firmaya aittir. Böylece araç kiralama ardından giderleriniz yalnızca aylık ödemeleriniz ve yakıt masraflarıdır.

Bugün oldukça yaygın olan araç kiralama uygulaması hem kurumlar hem de bireyler tarafından tercih ediliyor. Yaygın bir uygulama olması ile birlikte araç kiralama hizmeti gelişim göstermekte ve kolaylıklar sunmaktadır. Kiralamak isteyeceğiniz tüm araçları ve özelliklerini internetten öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda rezervasyonlarınızı da internetten yapabilirsiniz. İnternetten rezervasyon yapmanız halinde indirim kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

Kiralanan Araç Nasıl Teslim Alınır?

Araç kiralamak için sağlamanız gereken şartlar vardır. Sürücü yasaları gereği en az 2 yıllık ehliyete sahip olmanız gibi şartları sağlıyorsanız araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kiralama için gereken evrakları teslim etmeniz halinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Araç kiralama için istenen evraklar arasında nüfus cüzdanı ve kredi kartı gibi belgeler vardır.

Araç kiralamak için internetten de rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kiralamak istediğiniz aracın belirli bir ücretini ödeyerek ya da tamamını ödeyerek teslim alabilirsiniz. Teslim almak için sözleşme de yapılması halinde aracınızı teslim alabilirsiniz. Aracınızı teslim almak için merkez ofislere gitmeniz gerekiyor.

Ofisten Teslim Alamazsam Ne Yapmam Gerekir?

Araç kiralama için tercih edebileceğiniz araçları ve özelliklerini internetten öğrenebilirsiniz. Dilerseniz araç kiralamak için internetten de rezervasyon yaptırabilirsiniz. Araç kiralama için gereken şartların sağlanması, evrakların teslim edilmesi ve ücretin ödenmesi halinde ofislere gelerek aracınızı teslim alabilirsiniz. Aracınızı almak için ofise gelememeniz halinde kurum tarafından yakın bir adreste araçlarınız teslim edilmektedir.

Araç Kiralama Sözleşmesi Nasıl Yapılır?

Araç kiralama hizmeti kapsamında kurum ve kiralayan arasında sözleşme yapılması gerekir. Sözleşme, firmaların ve kiralayanların haklarını koruma altına almak adına önemlidir. Sözleşme yapmadan önce ilk olarak tercih edeceğiniz aracın markasını ve modelini belirlemeniz, adedini belirlemeniz ve farklı hizmetler almak istiyorsanız belirlemeniz gerekiyor. Araç kiralama fiyatlarını net olarak öğrenmeniz ve sözleşme yapmanız için kiralama süresini ve kilometre sınırını da belirlemeniz gerekiyor.

Sözleşme yapılırken kilometre sınırı, aracın markası ve modeli, kiralama süresi gibi tercih edeceğiniz etkenlere göre fiyat belirlenir ve sözleşmede yer alır. Sözleşme kapsamında araçların bakım ve onarım ücretleri firmaya aittir. Kilometre sınırı aşmanız halinde ise ek ücret ödemeniz gerekir.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*