Paylaşım : BGR Filo    26.05.2020 0 Yorum

Kiraladığım Araç ile Yurt Dışına Çıkmak Sorun Olur Mu?


Bireylerin ve kurumların ulaşım ihtiyaçlarının sağlanması için avantajlı bir çözüm olan araç kiralama günümüzde oldukça yaygındır. Yaygın bir hizmet olmasıyla birlikte araç kiralama hakkında merak edilen konular vardır. Aracın nerelerde kullanılabileceği ve yurt dışına çıkmanın mümkün olup olmadığı gibi konular merak edilmektedir.

Araç Kiralama Şartları Nelerdir?

Günümüzde küçük ve büyük tüm şirketler ulaşım ihtiyaçlarının sağlanması için binek araçlara ihtiyaç duyuyor. Araç kiralama şirketlerin ulaşım ihtiyaçlarının sağlanması adına avantajlı çözümler sunmaktadır. Aynı zamanda araç kiralama için kurumlar rezervasyon yaptırabileceği gibi bireyler de tercih etmektedir. Araç kiralama uygulamasının yaygın olarak tercih edilmesiyle kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen şartlarını merak etmektedir.

Araç kiralama basit bir tanımla; belirli bir süre için yakıt ve aylık ödemeleri dahilinde ulaşım ihtiyacınızı karşılayan çözümdür. Araç kiralamak için sürücü yaşının en az 21 olması gerekiyor. Eğer lüks ve büyük araç tercih edecekseniz yaşınız en az 25 olmalıdır. Aynı zamanda en az 2 yıllık ehliyet sahibi olmanız gerekiyor.

Araç kiralama hizmeti kapsamında kiralayan ve kurum arasında sözleşme yapılması gerekiyor. Kiralamak istediğiniz aracın markası ve modeli, kiralama süresi, kilometre sınırı konular sözleşmede yer alan konulardır. Ek sürücü de sözleşmede yer alan konulardan biridir.

Araç kiraladıktan sonra sürücünün masrafları yalnızca aracın yakıt giderleri ve aylık ödemeler olarak belirlenir. Sigorta, kasko gibi işlemlerin yapılması firmaya aittir. Satın alma maliyetleri, yatırım riski de firmanın sorumluluğundadır. Sözleşme şartlarına göre kiralayanın kilometre sınırını aşması halinde ek ücret ödemesi gerekir.

Kiralık Araçla Yurt Dışına Çıkılır Mı?

Araç kiralama satın alma maliyeti olmaması, sigorta ve kasko gibi işlemlere zaman ayırmamak gibi kolaylık sağlaması açısından oldukça avantajlıdır. Ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak adına belirli bir süreliğine araç kiralamak oldukça yaygın bir hizmet halinde gelmiştir. Bu hizmet kapsamında tercih edebileceğiniz araçlar da çeşitlidir. Ekonomik araçlar, orta sınıf araçlar, lüks araçlar ve VIP araçlar tercih edebilirsiniz. Tercih edeceğiniz marka ve modellere göre fiyatlar belirlenmektedir.

Araç kiralama hizmetinin yaygın olması ve bugün Türkiye’nin her yerinde tercih edilmesi sebebiyle araç kiralama şartları da merak edilmektedir. Merak edilen konulardan biri de kiralanan araçla yurt dışına çıkmanın mümkün olup olmadığıdır. Araç kiralama şartlarına göre kiralık araçla yurt dışına çıkamazsınız.

Özel Durumlarda Yurt Dışına Çıkmak için Ne Yapmak Gerekir?

Araç kiralamak için sağlamanız gereken şartlar olduğu gibi kiraladıktan sonra uymanız gereken kurallar vardır. Araç kiralama hizmetinden yararlanmak için şartlarını sağlamanız ve gerekli evrakları sunmanız halinde aracınızı teslim alabilirsiniz. Şartlara göre kiraladığınız araçla yurt dışına çıkamıyorsunuz. Ancak araç kiralama konusunda kiralayanlar için kolaylıklar sağlanmaktadır. Eğer özel bir durum sebebiyle yurt dışına çıkmanız gerekiyorsa firma ile iletişime geçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Yurt dışına çıkmak için başvuru yaparken yazılı dilekçe ile seyahat gerekçenizi belirtmeniz gerekiyor.

Kiralanan Araç Nerelerde Kullanılabilir?

Araç kiralama Türkiye’nin her yerinde tercih edilen oldukça yaygın bir hizmet halinde gelmiştir. Kiraladığınız aracı şehir içinde ve şehir dışında kullanabilirsiniz. Eğer yurt dışına çıkmanız için geçerli bir özel sebebiniz varsa yazılı dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak kiralama şartlarına göre kiralık aracınız ile yurt dışına çıkmanıza izin verilmiyor.

Kiralanan Araçla Şehir Dışına Çıkabilir Miyim?

Araç kiralama hizmetinin ulaşım için kolaylıklar sunması ve avantajlı çözüm üretmesi hem kurumların hem de bireylerin tercih etmelerini sağlamaktadır. Bugün Türkiye’nin her yerinde araç kiralama hizmeti yaygındır ve istediğiniz şehirden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Araç kiralama şartlarına göre kiraladığınız araçla şehir dışına çıkabilirsiniz.

Araç Kiralamak için Nereden Rezervasyon Yaptırabilirim?

Avantajlı çözümler üreten araç kiralama hizmeti için istediğiniz yerden başvuru yapabilirsiniz. Araç kiralama için tercih edebileceğiniz tüm araçları, modelleri ve markaları internette bulmanız da mümkün. Araç kiralama rezervasyonlarını dilerseniz iletişim numarasında ya da internetten yapabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden araç kiralama için başvurularınızı internet üzerinden yaparak indirim de kazanabilirsiniz.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*