Paylaşım : BGR Filo    11.05.2020 0 Yorum

Filo Kiralarken Nelere Dikkat Edilmeli?


İşletmelerin kendi bünyelerinde artış göstermesindeki en önemli yöntemlerden bir tanesi de Filo kiralama, yani araç kiralama yöntemidir. Dünya üstünde birçok işletme bu yöntemden yararlanarak işletmelerinin ilerlemesinde önemli katkılar elde ediyorlar. Tabi ki her şey göründüğü kadar kolay olmuyor. Çünkü Filo kiralarken nelere dikkat edilmeli? Sorusu kesinlikle araç kiralamayı düşünen firmaların kendilerine sorması gereken bir sorudur. Öyle ki araç kiralama konusunda vereceğiniz yanlış bir karar sizi ve işletmenizi yıpratıcı uğraşların içerisine sokabilir. BGR Filo olarak bugüne kadar hiçbir müşterimizi yıpratıcı uğraşların içerisine sokmamaya özen gösterdik ve asla da hiçbir müşterimize zarar verecek bir durumu ortaya çıkartmadık.

Arz Talep İlişkisine Önem Verin

Araç kiralama yöntemi ile firmanıza güç katmaya karar verdiyseniz mutlaka bir araç kiralama şirketi ile çalışmanız gerekecektir. Bu yüzden de çalışmak istediğiniz partner şirketi iyi bir şekilde incelemiş olmanız gerekiyor. Bazı firmalar sadece bünyelerinde barındırdıkları araç dışında başka bir araç temin etmiyor. Bazı durumlarda istediğiniz türdeki bir aracı bulamadığınızda, firmalar elinde olan aracı size pazarlamak için çok fazla dil dökebiliyor ve ikna edici olabiliyorlar. Bir araç kiralama şirketinin misyonu ve vizyonuna göre tamamen sizin isteklerinize göre hizmet vermesi gerektiğini asla unutmayın. BGR Filo olarak sadece bünyemizde bulunan araçları kiralamıyoruz, aynı zamanda sizin istediğiniz aracı elimizde olmasa bile istekleriniz doğrultusunda size temin etmek için elimizden geleni yapıyoruz.

Hemen İkna Olmayın

Filo kiralarken nelere dikkat edilmeli? Konusunda en önemli noktalardan bir tanesine gelmiş bulunuyoruz. Bir firmayı araştırdınız ve o firma gönlünüze çok yattı. Şirket ile yüz yüze görüşmeye gittiğinizde, firmayı olabildiğince zorlayın. Soru sormaktan asla çekinmeyin.

Araç Servis ve Bakımına Dikkat Edin

Araç kiralama konusunda en önemli hususlardan bir tanesidir. Tercih edeceğiniz Filo kiralama şirketi kesinlikle kiraladığı araçların servis ve bakımını araç markasının teknik servisinde yaptırıyor olmalıdır. Bazı firmalar daha çok kar marjı yakalayabilmek için araçların bakımlarını ve servislerini kendi bünyelerinde yapmaktadır. Bu yüzden de genellikle orijinal parçalar yerine daha kalitesiz parçalar kullanılır. Bu durum sizin işletmenizdeki işlerin aksamasında büyük bir faktöre sahip olabilir.

Firmanın Ülke Ağına Dikkat Edin

Filo kiralarken nelere dikkat edilmeli? Sorusuna yanıt olarak verilebilecek en güzel konuya gelmiş bulunuyoruz. Araç kiralama konusunda karar verdiğiniz şirketin ülke içindeki ulaşılabilirliğine dikkat etmeniz çok önemli. Genellikle şehirler arası seyahatlerde kullanacağınız türde bir işletmeye araç kiralamak istiyorsanız, araç kiralayacağınız firmanın tüm Türkiye içerisinde aktif bir şekilde ulaşılabilirliğinin olmasına önem verin. Biz BGR Filo ailesi olarak Türkiye’nin dört bir yanına hizmetimizi sunmaktayız. Kiraladığınız araçları şirketimize gelip alamadığınız durumlarda, sizin bulunduğunu noktaya aracınızı biz teslim ediyoruz. Her konuda iddialı olduğumuz gibi ulaşılabilirlik konusunda da olukça iddialıyız.

Fiyat Konusuna Dikkat Edin

Filo kiralarken nelere dikkat edilmeli? Sorusunda herkesin en çok dikkat etmesi gereken bir diğer konuya geldik. Araç kiralama işleminde, bu konudan önce değindiğimiz konulara özen gösterdiyseniz şimdi ise fiyat konusuna geldik. Genellikle dünyada, en pahalı olan ürünlerin, en kaliteli ürünler olduğu sanılmaktadır. Unutulmaması gereken bir şey vardır ki pazarlama sektöründe bazen şirketler her yol mübahtır aforizmasını kendilerine misyon olarak belirleyebilirler. Yani ortaya konulan bir ürüne en pahalı fiyatı yansıtmak, sanki o ürünün en kaliteli ürünmüş algısını yaratmaya çalışmak bir pazarlama taktiğidir. O yüzden lütfen bu görüş içerisindeyseniz, bu huyunuzdan vazgeçmenizi öneririz. BGR Filo olarak tek amacımız müşterilerimize gösterdiğimiz değeri, fiyatlarımızda da göstermek. Yüksek kar marjları ile çalışmak yerine, olabildiğince müşterilerimizi düşünerek hareket ediyoruz. Araç kiralamadan önce, tüm firmaların araç fiyat listelerini toplayın ve karşılaştırın. Ardından aklınıza yatan Filo kiralama şirketini fiyat konusunda beğendiyseniz, bu başlıktan önce değindiğimiz konulara da dikkat ediniz. Çünkü genellikle ne olursa olsun hepimiz ilk önce bir şey almadan veya kiralamadan önce fiyatına bakarız. Fakat unutmayınız ki sadece fiyat asla tek başına bir tercih sebebi olamaz. Unutmayın, tercih ettiğiniz Filo firması her şekilde sizi memnun etmeli ve arkanızda durmalı. BGR Filo olarak her koşulda ve durumda yanınızda olduğumuzu unutmayın.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*