Paylaşım : BGR Filo    31.05.2020 0 Yorum

Filo Kiralama Şirketleri


Günlük, aylık ve yıllık araç kiralamak için tercih edebileceğiniz filo kiralama şirketleri, belirli bir süreliğine ulaşım ihtiyaçlarınızı gidereceğiniz araçları seçmenize imkan tanır. Tercih etmek isteyeceğiniz araçların markaları ve kiralama süreleri gibi etkenler doğrultusunda aylık ödemeleriniz belirlenir ve sadece aylık ödeme, yakıt giderleri ile araç kiralayabilirsiniz.

Filo Kiralama Hizmeti Nedir?

Filo kiralama şirketleri kurumların ve bireylerin ulaşım ihtiyaçlarını gidermelerine adına kiralama hizmeti vermektedir. Filo kiralama hizmeti için basit bir tabirle belirli sürelerde aylık ödemeler ve yakıt giderlerinizin dahil olduğu kiralama hizmeti diyebiliriz. Araç kiralama avantajlarına bakıldığı zaman yatırım riski olmaması, satın alma maliyetinin olmaması gibi durumlar satın almaya göre daha avantajlıdır.

Filo kiralama hizmeti kapsamında araçların satın alma maliyetleri, sigorta giderleri, kasko masrafları, lastik giderleri gibi tüm ek ücretler firmaya aittir. Firmaya ait olan kasko ve sigorta işlemleri için zaman kaybınız olmadığı gibi avantajlı hizmet paketleri ile ulaşım ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Filo hizmeti veren şirketlerin sunduğu alternatifler arasında arazi araçları, ekonomik araçlar, lüks araçlar ve VIP araçlar yer alıyor.

Filo Kiralama Hizmeti için Bireysel Rezervasyon Yapılır Mı?

Filo kiralama hizmeti temel olarak şirketlerin ulaşım ihtiyaçları için çözüm üreten avantajlı bir alternatiftir. Arazi araçları, ticari araçlar gibi ihtiyaç duyulan araçların satın alınması zor ve maliyetlidir. Finansal olarak avantaj sağlayan filo kiralama hizmeti zaman kaybı yaşanmasının da önüne geçmektedir. Filo kiralama şirketleri ile araç kiralamak için istediğiniz süreyi tercih edebilir ve tamamen istekleriniz doğrultusunda markalar bulabilirsiniz.

Filo kiralama hizmetinden yararlanmak için kurumlar rezervasyon yapabileceğiniz gibi bireysel rezervasyon da yapabilirsiniz. Bireysel hizmet alırken, satın alma maliyetiniz olmaz, aracın ikinci el değerinin düşmesi gibi durumlar sizi etkilemez ve sadece aylık ödemelere araçları kiralayabilirsiniz. Bireysel filo kiralama hizmeti kapsamında araçların yalnızca aylık ödemelerini ve yakıt giderlerini ödemeniz gerekiyor. Bunun dışında kasko, bakım ve onarım ücretleri gibi ödemeler firmaya aittir.

Filo Kiralama Fiyatları Nedir?

Filo kiralama şirketleri bünyesinde ihtiyaç duyabileceğiniz araçların hemen hepsini bulabilirsiniz. Bu araçlar arasında ekonomik araçlar, lüks araçlar ve arazi araçları yer alıyor. Alabileceğiniz hizmetler arasında ise günlük, aylık kiralama süreleri ile şoförlü araç hizmeti vardır. Bu hizmetler kapsamında fiyatlar belirlenmektedir. Bu nedenle şirketlerin sunacakları fiyatları ne olarak söylemek mümkün değildir. Ortalama fiyatları öğrenerek araç tercihi yapabilirsiniz.

Fiyatların belirlenmesinde etkili olan faktörler şunlardır; tercih edeceğiniz araçların markaları ve modelleri, kiralama süresi, yakıt tipi, kilometre sınırı ve almak istediğiniz hizmetler. Bu faktörlere göre kiralamak istediğiniz araçların aylık ödemeleri hesaplanır. Araç kiralama süreleri günlük olabileceği gibi 12 aylık ya da 48 aylık olabilir. Kiralama süresi sizin tercihinizde olduğu gibi kilometre sınırı, marka ve model tercihleri de tamamen sizin istekleriniz doğrultusunda belirlenmektedir.

Aylık Ödemelere Hangi Hizmetler Dahildir?

Filo kiralama şirketleri fiyatlarını net olarak belirtmek zordur. Tercih edeceğiniz araçlara göre, almak istediğiniz hizmetler kapsamında fiyatlar belirlenir. Belirlenen fiyatlar ardından araç kiralama hizmetiniz sonrasında sadece aylık ödemeleriniz ve yakıt giderleriniz olacaktır.

Filo araç kiralama hizmeti alırken satın alma maliyetiniz olmuyor. Araçların sigorta ve kasko gibi işlemleri firmaya aittir. Aylık ödemelerinize araçların bakım ve onarım ücretleri dahildir. Lastik ücreti, kasko masrafları gibi giderleriniz olmadan araç kiralayabilirsiniz. Kiraladıktan sonra sadece aylık ödemelerinizi ve yakıt giderlerini karşılamanız gerekiyor. Bunun dışında ek ücretler firmaya aittir.

Filo Kiralamada Kilometre Sınırı Var Mı?

Filo kiralama, ulaşım ihtiyaçlarının giderilmesi için sunulan avantajlı bir tercihtir. Kiralama hizmeti kapsamında yatırım riskiniz olmaması, satın alma maliyetinin olmaması ve bakım ücretlerinin size ait olmaması açısından oldukça avantajlıdır. Filo kiralama şirketleri bünyesinde yer alan araçların markalarına ve modellerine göre fiyatlar belirleniyor. Fiyatların belirlenmesinden dikkate alınan faktörlerden biri de kilometre sınırıdır. Kilometre sınırına göre aylık ödemeleriniz belirleniyor. Sözleşmede belirlediğiniz kilometre sınırını aşmanız halinde şirketlerin belirlemiş olduğu kilometre aşım ücretlerini ödemeniz gerekiyor.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*