Paylaşım : BGR Filo    10.05.2020 0 Yorum

Filo Kiralama Avantajlı mı?


BGR Filo ailesi olarak 2020 yılında devlet ihalelerine girmeye başlayarak araç filomuzu %30 arttırmayı başardık. Şoförlü araç kiralama konusunda büyük bir artış gösterdik. Filo kiralama konusunda birçok müşteri kafasında oluşan soru işaretleri sebebiyle, ‘’Filo kiralama avantajlı mı?’’ sorusunu sorarak tereddütlerde bulunabiliyor. Yeni işletme kuranlar veya daha öncesinde işletmelerini kurmuş olan müşterilerimizin, işletmelerini daha iyi bir noktaya çıkartmasında BGR Filo olarak elimizden geleni yapıyoruz. İşletmelerini daha iyi bir konuma taşımak isteyenlerin en sık başvurduğu yöntem Filo kiralamaktır. Filo kiralamaya karar veren işletme sahiplerinin kafasındaki tek soru ise; Filo kiralamanın avantajlı olup, olmadığıdır. Kafanızda hiçbir soru işaretinin kalmaması amacıyla, sizlere daha rahat karar verebilmeniz için Filo kiralamanın ne olduğunu ve filo kiralamanın gerçekten işletmeler adına bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğundan bahsedeceğiz. Sahip olduğunuz işletmeleriniz, saygı duyduğumuz işletmelerimizdir.

Filo Kiralama Nedir?

Filo teriminin dilimizde üç farklı anlamı vardır. Fakat Filo denildiği zaman akla ilk gelen anlam ‘’birliktir’’. Filo kiralamak da işletmelerinizin taşıt birliğini oluşturmaktır diyebiliriz. Belirlenmiş bir zaman dilimi içerisinde, aylık ödemeler yapılarak işletmenize araç  tesisi gerçekleşmesi durumuna Filo kiralama denir. Dünyadaki tüm işletme sahiplerinin başvurduğu ortak noktalardan bir tanesi olan Filo kiralamayı, BGR Filo ailesi olarak en avantajlı şekillerde sizlere sunmayı hedefleyen bir misyona sahibiz.  Filo kiralama nedir? Sorusuna yanıt bulduğumuza göre şimdi diğer soru işaretlerini ortadan kaldıralım.

Filo Kiralama Neden Önemli?

Filo kiralama avantajlı mı? Sorusuna güzel bir cevap olabilecek bir diğer konu ise, Filo kiralamanın önemlerinden bahsetmektir. İşletmelerinizin büyük olması veya küçük olması hiç fark etmez. Filo kiralamak tüm dünya işletmeleri tarafından kabul görmüş bir yöntemdir. Dikkatli bir şekilde incelersek en büyük işletmelerin bile filo kiralama yöntemi sayesinde işlerini yürüttüklerini görebiliriz. Amerika’da dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olan ve bünyesinde 154.100 çalışan bulunduran Amazon şirketi bile Filo kiralama yöntemine başvurmaktadır. Sürekli binek araç ihtiyacıyla işletmelerini ilerleten firmalar, bazen 100 bazen 1000 adet araca ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu kadar aracı finanse etmek oldukça masraflı ve takibi çok zordur. Ayrıca sürekli bir iş sirkülasyonu içerisinde olan firmaların Filo kiralamak yerine Filo satın almaları, iş kaybının da başlıca sebeplerinden bir tanesidir. 20 tane filo satın aldığınızı düşünürsek, bu filoların takibini yapmakta ekstra bir iş gücü gerektirecektir ve bu da işletmeler açısından büyük bir zaman kaybıdır. BGR Filo olarak sizin zamanınızı korumayı her zaman hedeflemişizdir.

Filo Kiralamanın Riskleri

Her avantajlı işlerin riskleri bulunmaktadır. Fakat Filo kiralama avantajlı mı? Sorusunun bir riski olmadığını göreceksiniz. Aslında Filo kiralamanın riskleri, günümüzde gelişen teknoloji ve iş birliğinin hesaba katılmasıyla yok denilecek kadar azdır. Bir Filo kiralama şirketi ile çalışmalarınızı yürütüyorsanız her şey çok daha kolay. BGR Filo olarak önceden gerçekleşme ihtimali olan tüm riskleri göz önünde bulundurarak önlemlerimizi almaktayız. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz değerler ile tüm riskleri ortadan kaldırarak, stres yönetimini size değil kendimize yüklüyoruz. Ayrıca yatırım riski her zaman Filo kiralama hizmeti veren firmaya aittir. Kısacası Filo kiralama konusunda neredeyse hiçbir risk bulunmamaktadır. Yapmanız gereken tek şey profesyonel bir Filo kiralama şirketiyle çalışmak ve aracınıza yakıt doldurmaktır. Profesyonellik konusunda BGR Filo olarak oldukça iddialıyız. Mental gücünüze değer veriyoruz.

Filo Kiralamak Ne Gibi Avantajlar Sunar?

Filo kiralama konusunda bilmeniz gereken sorulara cevap verdiğimize göre şimdi detaylı bir şekilde avantajlardan bahsedelim. Öncelikle Filo kiralamanın avantajları aslında iki türlüdür. İlk olarak işletmelerinizin sizin üstünüze yüklemiş olduğu sorumlulukların üstüne bir sorumluluk yüklenmemesi açısından Filo kiralamak önemlidir. Yani mental açıdan daha rahat bir şekilde işlerinizi yürütmenizi sağlar. Bir diğer faydalı tarafı ise zamandan tasarruf etmiş olursunuz. İşletmeler açısından en önemli şeylerden bir tanesi de vakittir. Çünkü vakit nakittir. BGR Filo olarak hem vaktinize değer vermek hem de mental gücünüze değer vermek, aslında bizlere değer katmış oluyor. İhtiyaç durumunuza göre fiyat farklarıyla bir üst model Filo aracı kiralayabilmeniz açısından da bu yöntem çok değerlidir. 50 tane filonuzun olduğunu düşünürsek, ileride işleriniz büyüdüğünde daha yüksek model filolara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda elinizdeki 50 adet filoyu satıp daha üst modeller ile değiştirmeniz gerekecektir. Fakat Filo kiralama yöntemine başvurursanız, düşük fiyatlarla aracınızın modelini ihtiyacınıza göre yükseltebilirsiniz.

Filo Kiralamak İşletmenize Güç Katar

Dünyada, Amazon, eBay, Aliexpress gibi ünlü şirketlerin tamamı Filo kiralama servislerinden yararlanmaktadır. Saydığımız bu şirketlerin tamamının piyasa değeri 50 Milyar Dolar’ın üstündedir. Bu şirketler  Filo kiralamanın avantajlarını fark etmişler ki bu yöntemden yararlanıyorlar.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*