Paylaşım : BGR Filo    19.05.2020 0 Yorum

Elektrikli Araç Kiralamada Artı ve Eksiler


Operasyonel olan kiralama imkanlarının şirketlere ciddi artıları bulunuyor. En başta öz sermayelerini satın alma işlemleri için kullanmamaları bunlar arasında boy gösterir. Kiralama şirketleri ihtiyaçlara ve taleplere uygun olacak şekilde araçlarını sıralamaya özen gösterir. Mesela:

  • Yakıt tipinden vitese kadar çeşitli özelliklere göre araçlar sıralanır.
  • Her bütçeye uygun olacak şekilde araçlar listelenir.
  • Bulunduğunuz yere araçların teslim edilmesine de özen gösterilir.

Henüz aralarına elektrikli araçların katılmadığını baştan belirtmek gerek. Yine taleplere göre ilerleyen zamanlarda eklenmesi bekleniyor. Sürücülerin yabancı oldukları bu araç tipine karşı ilginin artması halinde filo kiralama alanında boy göstereceği açık durumda.

Filo Kiralama Olumlu Özellikleri

Kurumsal araç kiralama hizmetlerinin hem olumlu hem de olumsuz özelliklerini sıralamak gerekir. Bu şekilde fikir sahibi olabilir ve harekete geçebilirsiniz. Daha çok olumlu yanlara sahip olan kiralama hizmetlerine karşılık:

-Modeller: Her geçen gün otomobil sektörüne yeni modeller katılıyor. Teknolojiyi takip etmek artık güç hale geldi. Bunun üzerine araç satın almak mantıksız hale gelmeye başladı. Öyle ki alınan aracın ödemesi devam ederken bir diğerinin çıkması şirketlerin hoşuna gitmiyor.

-Maliyet: Maliyet açısından da uzun dönem araç kiralama hizmetinin avantajları bir hayli fazla. Mesela plaka ve kasko ücretleri kiralayan kişiye ait değil. Vergiden bakıma kadar tüm ek masraflar kiralama şirketi tarafından ödenir. Hal böyle olunca avantajlı bir hizmet haline gelmiştir.

Elektrikli Araç Kiralama Olumsuz Özellikleri

Elektrikli araç kiralamak isteyenler altyapı sorunu ile karşı karşıya kalabilir. En başta şarj istasyonlarından kaynaklı olarak sorunlar boy gösterebilir. Çünkü bu tarz istasyonlar yeteri kadar gelişmedi. Halen kısıtlı oldukları için şarjda sorun yaşanabilir. Haricinde:

  • Menzil açısından diğerlerine nazaran daha kısa sürelidir.
  • Uzun yola elverişli olmadığı için çok fazla talep görmüyor.
  • Fiyatları da diğer araçlara nazaran daha yüksek tutulmakta.

Son olarak hızlanma özelliği de yetersiz geliyor. Hızlanma süresi yavaş bir ilerleyiş gösterir. Bunun üzerine elektrikli araçlara olan talebin az olması söz konusudur. Olumsuz yanlarını dikkate alanlar çok fazla tercih etmiyor.

Elektrikli Araçların Özellikleri Nelerdir?

Kurumsal araç kiralama alanına yavaş yavaş dahil edilen elektrikli modeller, başta çevre dostu oldukları için öne çıkmıştır. Emisyon açısından bir hayli faydalıdır. Yakıt tipinden kaynaklı olarak çevreye dost ve ekonomik olarak bilinir.

Yakıt tüketiminin diğerlerine nazaran daha düşük olduğu görülüyor. Şarj sistemi üzerine çalışma göstermeleri sağlanır. Ancak şarj istasyonları henüz yeteri kadar gelişmiş değil. Bunun için yakıt sorunu yaşanabilir. Ve tüm bu unsurlar üzerine araçlar arasından tercihte bulunmanız faydalı olacaktır. Uzun dönem kiralama hizmetlerine ilişkin tüm bu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Araç Kiralama Kampanyaları Nasıl?

Yeni eklenen araçlara ilişkin zaman zaman kampanyalar boy gösterir. Mesela zaman içerisinde elektrikli araçlara ilişkin kampanyaların düzenlenmesi bekleniyor. Kurumsal araç kiralama alanında başı çeken BGR Filo, talebin artış göstermesi ile beraber araçlara yenilerini eklemeyi planlıyor. Aynı zamanda:

  • Özel kampanyalar eşliğinde müşterilerine avantaj sunuyor.
  • Rezervasyonlara ve araçlara göre ayrı kampanyaların sıralanması dikkat çekiyor.

Kurumsal araç kiralama için müşteriler fiyatları ve kampanyaları göz önünde bulundurur. Bunun için BGR Filo, müşteri potansiyeli yüksek olan firmalar arasında başı çekmekte. Çünkü her bütçeye uygun olacak şekilde araçlar sıralanır. Bir de sürekli olarak düzenlenen özel kampanyalar dikkatleri üzerine çekmesine etki etmiştir.

Kiralık Araç Modelleri & Markalar

Kurumsal araç kiralama için önceden belirttiğimiz gibi pek çok marka ve model gözler önüne serilir. Mesela Renault ya da FIAT şeklinde seçiminizi yapmanız mümkün. Haricinde ekonomik ya da lüks olarak ayrı sınıflar üzerinden hepsi sıralanmıştır.

Tüm bu araçların motor durumundan yakıt tipine kadar pek çok husus ele alınır. Ve kiralamak isteyenlerin bilgi sahibi olmalarına özen gösterilir. Hatta aylık ücretleri de değerlendirmeniz mümkün. Bunun üzerine:

  • İşletmeler kendi ihtiyaçları üzerine araçlardan tercihte bulunur.
  • Bütçelerini göz önünde bulundurarak vade seçenekleri üzerinden seçimini yapar.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*