Paylaşım : BGR Filo    18.05.2020 0 Yorum

Aracınızı Teslim Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Uzun dönemli araç kiralama firmasına başvurdunuz ve talebinizi iletip, araç için kiralama sözleşmesini imzaladınız. İyi kalitede araç kiralama firmaları size uzun dönemli konfor ve fiyat avantajı sağlayacaktır. Kısa dönemli araç kiralama hizmeti veren firmalar da bulunuyor ancak bunların daha yüksek fiyatlarla çalıştıklarını belirtelim. Uzun vadeli kiralama yapmak birçok firmanın tercihi olmuş durumda! Peki, aracınızı alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar neler?

Uzun Dönem Araç Kiralamada Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Araç kiralama işlemlerinde arabanızı seçtiniz, sözleşmeyi yaptınız; size özel ödeme planı çıkartıldı. Sıra geldi aracı kiralama firmasından teslim almaya! Teslimat sırasında mutlaka önem vermeniz gereken bazı detaylar bulunuyor.

Araç kiralama işlemlerinde teslimat esnasında dikkat edeceğiniz bu hususlar ileride çıkabilecek sorunlarının da önüne geçecektir.

Aracınızın Yedek Anahtarlarını İsteyin!

Araç kiralama işlemlerinde güvenilir bir firmadan ihtiyacınızı giderecek motor gücünde ve boyutta bir araç seçmeye önem vermeniz gerekiyor. Özellikle geniş araç filosuna sahip olan araç kiralama firmaları bu konuda size gereken çözümü sunabiliyor.

Sizin için en uygun aracı seçtiniz; teslim alma aşamasında aracın yedek anahtarlarını istemeyi unutmayın! Yedek anahtar ile kiraladığınız aracı firmadan teslim almalısınız.

Aracınızın Kullanım Kılavuzunu Almayı Unutmayın!

Uzun vadeli araç kiralama firmasından aracınızı teslim alacağınızda mutlaka kullanım kılavuzunun da verildiğine dikkat edin. Kullanım kılavuzu ile aracınızı çok daha fonksiyonel, güvenli ve rahat kullanabilirsiniz. Oluşabilecek sorunlarda kullanım kılavuzundan yararlanabilir; firma kiralama şirketinin destek hattından da yararlanabilirsiniz.

Aracı Ruhsatları ile Teslim Alın!

Araç kiralama işlemlerinde teslim esnasında size aracın ruhsatı ve trafik sigortası da verilir. Ruhsat çantasında bu iki belgenin olduğundan emin olun.

Ayrıca aracınızı teslim alırken yakıt göstergesine de bakmanız yararınıza olacaktır. Yakıt gösterge çizgisi kontrol edilmeli ve kiralanan araç teslim alınmalıdır.

Aracı teslim alırken kaza tutanağına da bakmalısınız. Herhangi bir kaza olması durumunda kaza tutanağına bu durum kaydedilmelidir. Yaralamalı vb. kazalarda teslim alma sırasında tam olarak ne yapılması gerektiği hakkında firmadan bilgi almayı unutmayın. Şirketlerin bu gibi sorunlar karşısında müşterilerine destek sağlama ve kiralayan kişinin kazada suçu yoksa yeni araç tahsil etme gibi hizmetleri vardır. Boş kaza tutanağı mutlaka teslimat sırasında alınmalıdır.

Kiralama Firmasının Sunduğu Araç Setini Alın!

Uzun dönemli olarak araç kiraladığınızda iyi bir firma sizin aracınıza özel bir set hazırlayacaktır. Bu set sayesinde trafikte oluşabilecek bazı durumlara karşı aracınızda önlem alabileceğiniz materyaller hazır bulunacaktır.

Setin içinde yer alabilecek malzemeler arasında yangın söndürücü, zincir, kış lastiği, trafik seti vb. bulunabilir. Aracınızı kiralama ve teslim alma aşamasında bu konuda da detaylı bilgi edinebilirsiniz. Normal teslimat şartlarında bu set aracınızda bulunmalıdır;  bu nedenle kontrol etmeyi unutmayın.

Aracın Plaka Altlığını Kontrol Edin!

Araç kiralama firmaları kendi isimlerinin bulunduğu plaka altlıklı araçları kiralarlar. Aracı teslim alırken plaka altlığını kontrol edebilir, firmanın isminin yazılı olup olmadığına bakabilirsiniz. Bu altlığın araçta bulunması size bazı yararlar sağlar. Kiralama yaptığınız firmanın müşterileri için sunduğu bir takım ayrıcalıklardan bu plaka altlığı ile faydalanabilirsiniz.

Araç Kiralama Sözleşmesini Kontrol Edin!

Uzun vadeli olarak sabit aylık taksitlerle aracınızı firmadan kiraladınız. Kiralama işlemi ile beraber çeşitli vergi indirimleri, muafiyet durumları, maliyetlerin düşürülmesi, operasyonel faydalar vb. avantajlar elde ettiniz.

Araç kiralama sözleşmenizi imzalamadan önce son kez gözden geçirin ve aklınıza takılan noktaları satış danışmanlarına sorun. Güvenilir bir firmadan araç kiralamaya önem gösterin; bu nedenle öncesinden araştırma yapabilirsiniz. BGR filo size hem çok geniş araç-marka-renk seçenekleri sunar, hem de fiyat ve taksit avantajları sunar.

Araç kiralama için imza sirküleri, oda kayıt belgesi, ticaret sicil gazetesi, son dönemdeki mali veriler ve kimlik fotokopileri vererek, sözleşme imzalanır. Bu işlemlerin ardından sözleşmeyi de kontrol edip, imzayı atabilir ve aracınızı teslim alabilirsiniz.

Teslimat sırasında dikkat edeceğiniz bu unsurlar sayesinde yararlı ve gerekli önlemleri almış olursunuz. Faiz, enflasyon ve kur değişikliklerinden etkilenmeyen aylık sabit taksitlerle, aracınızı uzun vadeli olarak maliyetleri oldukça aşağıya çekerek kullanabilirsiniz.


0 YORUM

Yorum Yap

E-Posta hesabınız yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.

*